Zyskam.pl

Sprawdź najlepsze oferty kredytów gotówkowych na rynku

- +
- +
- +
- +

Najlepsze oferty dla kredytu gotówkowego 50.000 zł na okres 48 m-cy

Sortuj oferty: Rata rosnąco

  • Oprocentowanie rosnąco
  • Oprocentowanie malejąco
  • RRSO rosnąco
  • RRSO malejąco
  • Prowizja rosnąco
  • Prowizja malejąco
  • Całkowicie do spłaty rosnąco
  • Całkowicie do spłaty malejąco
  • Rata rosnąco
  • Rata malejąco

1

6

Oprocentowanie

8

RRSO

4

Prowizja

123.456,00 zł

Kwota do spłaty

1.234,00 zł

Rata miesięczna
Zamów rozmowę

Kredyt gotówkowy - pytania i odpowiedzi

Kredyt gotówkowy - poradniki

Kredyt konsolidacyjny to produkt bankowy, po który sięgają osoby posiadające więcej niż…
4.7
(12)
Lorem Ipsum
4.5
(2)
0

osób

0

Średnia ocena porównywarki

Ania Kowalska

Porównywarka faktycznie przydatna. Można sprawdzić zdolność kredytową i dobrze to działa.

Jacek Nowak

Porównałem kredyty gotówkowe i wiedziałem co warto wybrać.

Ania Kowalska

Szybko porównałam kilka ofert kredytów na mieszkanie i sprawdziłam, ile kredytu mogę dostać.

Poprzednie
Następne

Jaki kredyt gotówkowy możesz otrzymać?
Skorzystaj z kalkulatora zdolności kredytowej Direct Money!

Ile wynoszą raty kredytu gotówkowego?
Sprawdź w kalkulatorze rat kredytowych Direct Money!

Kredyt gotówkowy - co warto wiedzieć?

Kredyt gotówkowy – podstawowe informacje

Kredyt gotówkowy to jeden z popularniejszych produktów finansowych, który udzielany jest przez instytucje bankowe. Pozyskaną dzięki niemu kwotę możesz przeznaczyć na dowolny cel, jak na przykład wymarzone wakacje, remont mieszkania lub zakup samochodu. Niektóre banki wymagają od swojego potencjalnego klienta, by określił, na co konkretnie chce przeznaczyć zaciągniętą sumę pożyczki gotówkowej.

Zaletą produktu finansowego jakim jest kredyt gotówkowy jest czas jego uzyskania. Na pozytywną decyzję kredytową nie trzeba długo czekać. Po podpisaniu umowy pieniądze mogą znaleźć się na Twoim koncie nawet w ciągu jednego dnia. Dlatego kredyt gotówkowy jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które potrzebują w szybki sposób pozyskać środki finansowe.

Kto może otrzymać kredyt gotówkowy? Bez problemu zostanie on udzielony osobie, która ma możliwość okazania źródła stałego dochodu. Bank wypłaca kredyt pod postacią środków pieniężnych – bez względu na to, czy wypłacane są w sposób fizyczny, czy przekazywane na rachunek bankowy.

Istnieją trzy rodzaje kredytu gotówkowego, z którymi możesz się zetknąć. Są to:

kredyt konsumpcyjny – jak sama nazwa wskazuje, pozyskane przez niego środki finansowe przeznaczone są na zakup dóbr konsumpcyjnych;
kredyt w ROR – umożliwia wypłacenie większej ilości pieniędzy z Twojego rachunku bankowego, niż sugeruje kwota dostępnych środków. To odnawialny rodzaj kredytu, a każda dokonana wpłata zmniejsza Twoje zadłużenie. Natomiast kolejny limit znowu może być wykorzystany;
kredyt na karcie kredytowej – przeważnie jest wyżej oprocentowany i funkcjonuje na podobnych zasadach, co kredyt odnawialny.
Ubezpieczenie kredytu gotówkowego wymagane jest przez większość banków. Z reguły instytucje finansowe przygotowują dla klienta specjalne oświadczenie, które dotyczy dobrowolnego poddania się egzekucji. Ubezpieczenie jest pewnego rodzaju zabezpieczeniem dla banku w sytuacji, gdy kredytobiorca nie będzie w stanie spłacać zobowiązania.

Inne banki wymagają od kredytobiorcy wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu. Zdecydowanie rzadziej zdarza się, że instytucje finansowe oczekują, by klient miał poręczyciela lub zabezpieczenia w formie weksla in blanco, lub blokady środków pieniężnych na rachunku.

Aby zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu gotówkowego nie warto składać wniosków o kredyt bankowy w we wszystkich instytucjach. Warto ograniczyć wybór oferty kredytowej do maksymalnie 2-3 instytucji. Banki rzetelnie sprawdzają historię kredytową w BIK, a rejestr ten zlicza ilość takich zapytań.

W związku z tym instytucje finansowe wiedzą, jak często kredytobiorca pyta o kredyt gotówkowy. Tym samym taka osoba dla banku staje się mniej wiarygodna, co może utrudnić zaciągnięcie pożyczki w banku lub z otrzymaniem oferty na gorszych warunkach.

Warto również wiedzieć, że w ciągu 14 dni od zawarcia umowy kredytowej z bankiem, masz możliwość odstąpić od umowy kredytu gotówkowego. Jest to całkowicie zgodne z prawem i podejmując taki krok nie poniesiesz żadnych, dodatkowych kosztów.

Bank odmówił Ci udzielenia kredytu gotówkowego? Pamiętaj, że w takiej sytuacji instytucja powinna podać Ci informację o stanie Twojej zdolności kredytowej oraz wskazać rejestr, w jakim te dane zostały sprawdzone.

Co to jest kredyt gotówkowy – definicja

Kredyt gotówkowy to nic innego jak pożyczka w banku, która udzielana jest klientowi indywidualnemu. Z definicji kredyt gotówkowy jest kredytem konsumenckim, którego środki pieniężne przeznaczone mogą być na dowolny cel, jak na przykład wakacje, remont czy zakup nowego samochodu. Wysokość kredytu gotówkowego zależne jest od danej instytucji bankowej, która udziela zobowiązania. W umowie kredytowej określona jest data, w jakiej kredytobiorca powinien spłacić wszystkie raty kredytu. Na całkowity koszt kredytu gotówkowego składa się:

Prowizja,
Odsetki,
Ubezpieczenie (jeśli kredytobiorca się na nie zdecyduje).

Różnica między kredytem bankowym, a pożyczką pozabankową
Kredyt gotówkowy i pożyczka pozabankowa to produkty, które wielu osobom wydają się tożsame. Tymczasem z punktu widzenia prawa i pożyczka i kredyt znacząco się od siebie różnią.

Kredyt gotówkowy może być udzielony wyłącznie przez instytucje bankową, natomiast pożyczka pozabankowa udzielana jest przez każdego, kto dysponuje odpowiednim nakładem finansowym. Podmiotem umowy przy kredycie gotówkowym mogą być jedynie środki pieniężne. W przypadku pożyczki są to także rzeczy, ale ich gatunek musi być określony w powstałej umowie.

Starając się o pożyczkę pozabankową, pożyczkobiorca nie musi przedstawiać zaświadczenia o dochodach, co jest nieuniknione podczas ubiegania się o kredyt gotówkowy w banku.

Kredyt gotówkowy a koronawirus

W związku z ogłoszonym w Polsce stanem epidemii zachęcamy Cię do pozostania w domu. Część banków zawiesiła przyjmowanie nowych wniosków o kredyt gotówkowy, dlatego na liście ofert kredytowych znajdziesz tylko sprawdzone przez nas instytucje.

W tych bankach wciąż możesz zawnioskować o kredyt gotówkowy, a w tych z oznaczeniem „bez wychodzenia z domu” znajdziesz ofertę kredytu gotówkowego online. Co to oznacza? Z pomocą naszej porównywarki możesz zamówić kontakt z wybranego banku. Podczas rozmowy telefonicznej bankowy doradca zada Ci kilka pytań, które pomogą ustalić Twoją szansę na kredyt bankowy. Jeśli Twoja decyzja będzie pozytywna, to swoje dane możesz potwierdzić bez wychodzenia z domu – np. za pośrednictwem kuriera albo podczas wideorozmowy z analitykiem banku. Umowę o kredyt gotówkowy przez internet zaś możesz podpisać poprzez e-mail.

We wskazanych przez nas bankach wciąż więc możesz uzyskać kredyt gotówkowy przez internet. Ranking, tak jak dotychczas, pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę. My pracujemy zdalnie i jesteśmy w stałym kontakcie z bankami. Aktualizujemy na bieżąco listę ofert o te instytucje, które zdecydowały się zamknąć swoje placówki i/lub telefoniczne centra obsługi klientów w związku z epidemią.

Pandemia koronawirusa spowodowała, że instytucje bankowe z większą dokładnością analizują sytuacje finansową swoich klientów w celu zminimalizowania ryzyka kredytowego. Pomimo łatwiejszego procesu wnioskowania o kredyt gotówkowy online, jego udzielenie może być problemem. Dla niektórych banków osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych mogą być ryzykownymi klientami z uwagi na ich niepewną sytuację finansową.

Również tarcza antykryzysowa wprowadzona przez wiele firm, która wiąże się z obniżeniem pensji pracowników, może negatywnie wpłynąć na zdolność kredytową klienta, w związku z czym nie będzie on spełniał warunków udzielenia kredytu gotówkowego, w danym banku.

Z powodu panującej pandemii Rada Polityki Pieniężnej zmniejszyła stopy procentowe NBP, których wartość jest aktualnie rekordowo niska. Krok ten ma ogromny wpływ na wszystkie produkty finansowe, które oferowane są przez banki. Maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego wynosi aktualnie 8%, a jeszcze do niedawna wynosiło aż 10%.

W obecnie panującej sytuacji zaciąganie kredytów gotówkowych jest korzystne, jednak wszystko zależy od sytuacji finansowej kredytobiorcy. Warto przy przeglądaniu ofert instytucji bankowych mieć na uwadze nie tylko oprocentowanie nominalne, ale całkowity koszt kredytu gotówkowego.

Podstawa prawna kredytu gotówkowego

Kredyty gotówkowe w Polsce przede wszystkim udzielane są osobom pełnoletnim. Banki udzielające tego typu zobowiązania weryfikują także zdolność kredytową klienta, która stanowi podstawę do przyznania pożyczki gotówkowej.

Instytucje bankowe badając zdolność, sprawdzają potencjalnego kredytobiorcę w rejestrach BIK i KRD.

Banki podlegają Komisji Nadzoru Finansowego w związku z czym muszą spełniać rygorystyczne standardy. Celem KNF jest sprawowanie nadzoru nad rynkiem finansowym, czyli zapewnienie mu prawidłowego funkcjonowania, dbałość o bezpieczeństwo i ochrona interesów uczestników tego rynku.

Jak uzyskać kredyt gotówkowy online bez wychodzenia z domu?

Kredyt gotówkowy online to najwygodniejsza forma uzyskania potrzebnych środków pieniężnych. Dzięki temu nie musisz nawet wychodzić z domu w celu odwiedzenia placówki, w której zamierzasz podpisać umowę.

Wniosek, który jest potrzebny, by móc uzyskać kredyt gotówkowy przez Internet, to czysta formalność i nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut. Po jego wypełnieniu otrzymasz telefon od przedstawiciela bankowego, który udzieli Ci dalszych informacji dotyczących kredytu.

Kredyty gotówkowe online cieszą się popularnością, chociażby ze względu na to, że po otrzymaniu pozytywnej decyzji o ich przyznaniu, pieniądze szybko znajdują się na koncie bankowym kredytobiorcy.

Jeżeli Twój wniosek o kredyt zostanie odrzucony, możesz szukać wsparcia finansowego w placówkach pozabankowych. Korzystając z usług tych instytucji, możesz ubiegać się o kredyt gotówkowy online bez zaświadczeń. Decydując się na to rozwiązanie, warto także dokładnie przyjrzeć się ofertom firm pozabankowych.

Jak wziąć kredyt gotówkowy online? Wystarczy, że kredytobiorca wejdzie na stronę banku, którego oferta go zainteresowała. We wniosku kredytowym online konieczne jest podanie danych personalnych, informacje o wysokości dochodów, wydatków, ilość osób będąca na utrzymaniu. Na tym etapie klient musi podać także kwotę na jaką chce zaciągnąć zobowiązanie, a także okres spłaty. Wypełnienie takiego formularza trwa zaledwie kilka minut.

Po przesłaniu wniosku, kredytobiorca musi przejść przez proces weryfikacji. Jest to możliwe całkowicie online. Najczęściej w celu weryfikacji, klient przelewa symboliczną kwotę na rachunek danego banku.

W kolejnym etapie instytucja bankowa analizuje wiarygodność kredytową klienta. Przy ubieganiu się o kredyt gotówkowy online, formalności ograniczone są do minimum, w związku z czym bank może jedynie wymagać od kredytobiorcy przedłożenia zaświadczenia od pracodawcy oraz wyciągów z konta. Wszystko jednak zależy od tego o jaką kwotę pożyczki bankowej online wnioskuje klient.

Po dopełnieniu wszystkich, niezbędnych formalności pozostaje oczekiwanie na decyzje kredytową, co w przypadku kredytów bankowych online nie trwa długo. Jeśli decyzja będzie pozytywna, środki pieniężne mogą znaleźć się na koncie bankowym kredytobiorcy nawet tego samego dnia.